Teklif Alın
Herkese Ulaşın.
İnternet reklamcılığı ile dijital mecralarda hedef kitlenizin sizi farketmesini sağlayabilirsiniz.
internette reklam

İnternette Reklam

Eskiden reklam vermediğinizde de iş akışınız devam ediyor ve çok kaybınız olmuyordu. Reklam vermeseniz de olurdu. Bugün süreç daha farklı bir hale geldi. Reklam vermek değişen pazar şartları nedeni ile neredeyse zorunlu oldu ve "acaba hangi platformda reklam verilmeli?" sorusu da çok net bir yanıt buldu. Çünkü artık hem günlük hayatımızdaki alışveriş alışkanlıklarımızı gözlemleyip hem de internet ortamında verilen reklamların geri dönüşlerine istatistiksel olarak tanıklık edebiliyoruz.

internet reklamcılığı

SEM Nedir?

SEM (Search Engine Marketing) Türkçe olarak arama motoru pazarlaması anlamına gelir.

SEM yani arama motoru pazarlaması, başlangıçta SEO sürecinizi de kapsıyor olsa da günümüzde Google, Yandex gibi platformlarda arama sorguları esnasında karşılaştığınız reklamları ifade eder.

Aslında çok daha genel ve kapsamlı anlamları olsa da dijital pazarlama ve internet reklamcılığı dendiğinde akla ilk olarak Google Reklamları gelir. Bunun nedeni arama motoru reklamlarının kısa sürede sonuç alınabilen etkili bir reklam mecrası olduğunu herkesin öğrenmiş olmasıdır.

Büyük işletmeler reklamları için hatırı sayılır oranda bütçe ayırabiliyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeler ise tereddüt etmekten vazgeçip reklamın masraf değil yatırım olduğunun farkına varmaya başladılar. Bunun neticesinde bugün her ölçekteki işletme için Google Reklamları kaçınılmaz ve standart bir reklam çalışması haline geldi. 

Durum böyle olunca reklam verirken müşteri kazanmakta rol oynayan farklı değişlenler ortaya çıktı. Bu değişkenlerin planlanması ve yönetilmesi profesyonel bir dijital pazarlama yaklaşımı ve sektör deneyiminin birbirine bağlı olarak yürütülmesi ile başarıya ulaşabiliyor. Reklamlar planlanırken hem sektörel analizler, hem de reklam metodları müşteri kazanma konusunda belirleyici oluyor.

Rexa ® Web Tasarım Ajansı 2009 yılından beri web tasarım ve internet reklamcılığı hizmetleri ile müşterilerinin satışlarını arttırmak için çalışıyor.

Formu Doldurun, Biz Size Ulaşalım!
Web sitesi tasarımı ve dijital pazarlama sürecinizin geliştirilmesi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.
Teklif Formu