İnternette Hangi Siteler Güvenli?


internet sitesi

İnternette Hangi Siteler Güvenli2

Bazen internetten aldığımız ürünün çok uygun fiyatlı olmasına sevindiğimiz gibi bazen de aynı ürünü mağazalarda daha uygun fiyata görüp şok olabiliriz. İnterneti kullanmak kadar interneti güvenli bir şekilde kullanmak da önemlidir. İnternetten alış veriş yapmak son zamanların en moda eylemi haline geldi ki bununla birlikte dolandırılan veya aldığı ürünün istediği ürün olmadığını dile getiren internet kullanıcısı çoğaldı.

İnternet Sitesinin Güvenilir Olduğu Nasıl Anlaşılır?

İnterneti güvenli kullanabilmek için bir kaç hususa dikkat etmemiz gerekmektedir. Bir alış veriş sitesinin güvenli olup olmadığını anlamak için site adresine bakmak gereklidir. Site adresinin başındaki HTTP başlangıcı HTTPS şeklinde ise bu site güvenlik sertifikası taşıyor demektir. Yalnızca bununla sınırlı değil, alış veriş yapacağımız sitenin aynı zamanda SSL Güvenlik Bağlantı Lisansı da taşıması gerekiyor.

Alış veriş yapılacak sitenin alış veriş yapmadan önce detaylıca incelenmesi ve araştırılması gerekmektedir. Aksi takdirde online dolandırıcıların ağına düşebilirsiniz. Online dolandırıcılara güvenlik sertifikası olmayan internet sitelerine kolaylıkla erişip sizin alış veriş yapmak için girdiğiniz kredi kartı bilgilerini ele geçirebilirler. Kısacası https:// ile başlamayan sitelerden alış veriş yapmak pek de güvenli değildir. İnternet de hangi siteler güvenli sorusunu bu bilgi ile cevaplayabiliriz.

İnternette güvenli alış veriş yapmanın en güvenilir yolu kapıda ödeme sistemi ile alış veriş yapmaktır. Aldığınız ürünlerin ödemesini kapıda nakit veya kredi kartı kullanarak yapabilir bu sayede de internet ortamına kişisel verilerinizi yüklememiş olursunuz. "İnternet de hangi siteler güvenli?" kaygısına düşmeden kapıda ödeme seçeneği ile güvenli alış verişler yapabilirsiniz.

Teklif İsteyin.

rexa ® tarafından sunulan profesyonel web tasarım çözümlerinden makul fiyatlarla faydalanmak için teklif isteyin.Hemen Arayın: +90 212 854 30 88

Bilgi almak veya teklif istemek için arayın.


Kurumsal web sitenizin sizi en iyi şekilde anlatmasını, tüm cihazlarda doğru görüntülenmesini, kolay yönetilmesini ve müşteri potansiyeliniz tarafından ziyaret edilmesini mi istiyorsunuz?