Kurumsal Site


kurumsal site

Kurumsal Site kavramını teknolojinin kişisel ve kurumsal iletişime nasıl etki ettiğini dikkkate alarak inceleyelim.

Teknoloji ve Kişisel İletişim

Evet, teknoloji yüzyıllardır hayatımızın öyle ya da böyle içinde olan olmazsa olmaz bir olgudur. Günümüzde teknolojinin var olmadığı ya da adının geçmediği herhangi bir yer düşünülememektedir. Evimizin içinden, yürüdüğümüz sokaklara, çocuklarımızın okullarından, kullandıkları oyuncaklara kadar her alanımız teknolojiyle dolup taşmaktadır. Artık bize faydalarından çok zararlarını da konuştuğumuz bir durum olan teknoloji en çok da bağımlılık olgusuyla karşımıza çıkmaktadır. Sadece çocuklarımızı değil bizleri de esir alan teknolojik aletler zamanla bize fayda değil de zarar vermektedir.

Evde, işyerinde sokakta kısacası her yerde bize hayatı kolaylaştıran teknolojiyi alıp, aslında bize kolaylık sağlasa da bizi bağımlı da kılan teknolojiden nasıl uzak durabiliriz? Asıl soru da bu işte. Bu noktada pek çok bilimsel çalışma yapılmıştır. Acaba cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar hayatımızın neresinde durmalıdır? Bütün bu çalışmalar aslında hepimizin de bildiği bir şeyi bize sunmuştur. Teknoloji gereklidir ama yeteri kadar.

Bu araştırmalar bağımlılığın sonuçlarını da ortaya koymaktadır. En bilinen ve aslında çarpıcı olan sonuç ise “Teknoloji Kişiler Arası İletişimsizliğe Yol Açıyor Mu?” sorusunun cevabıdır. Günümüz iletişim problemlerinin kaynağı olarak, değişen yaşam koşullarımız, çalışma koşullarımız, şehir içi bile ulaşım mesafelerinin artması, geniş aileden çekirdek aile yapısına geçiş, akrabalık ilişkilerinin zayıflaması gibi nedenler sıralansa da bu gün baktığımızda en büyük suçlu teknoloji olarak görünmektedir.

Etrafımıza baktığımızda sürekli gözleri ve elleri telefonlarında olan kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı insan profilleri de bu sonuçları maalesef doğrulamaktadır. Çocuklarıyla evde bir konuşma ortamı oluşturamayan anne babalar, birlikte bir kahve içtiği arkadaşıyla iki laf edemeyen, sosyal medyayı sıkı takip edip oradaki hayatlar nedeniyle bunalımlar yaşayan insanlar azımsanmayacak kadar çoktur. Bu perspektiften değerlendirdiğimizde teknoloji kişiler arası iletişimsizliğe yol açıyor diyebiliriz ancak hayatımızın bir parçası olan teknolojiye evet, ama hayatımızın ta kendisi olan teknolojiye hayır dediğimizde sorun çözülecektir.

Teknoloji ve Kurumsal İletişim

Peki teknolojinin iş hayatımızdaki yeri nedir? Tabi ki mesai saatleri içerisindeki gereksiz kullanımı bireylerin ve dolayısı ile kurumların verimliliğini olumsuz etkilemektedir. Diğer yandan iş ve teknoloji konusunu profesyonel olarak değerlendirecek olursak teknolojinin iş dünyasındaki yerinin aslında ne kadar kritik olduğunun farkına varabiliriz.

Kişiler arası iletişimsizliğe büyük ölçüde zarar veren teknolojinin kurumlar arası iletişimi kolaylaştırdığı gibi kurumlar ve kişiler arasındaki iletişimi de geliştirmekte olduğunu söyleyebiliriz.

İnsanların bile tasvip etmesekte ne ölçüde dijitalleştiğini dikkate alırsak kurumların dijitalleşmesinin de hangi ölçüde gerekli olduğunu aslında çok daha iyi anlayabiliriz. Bu bağlamda iş yönetimi ve pazarlama stratejilerini dijital ortama taşıyan işletmelerin bunu başarabildiği düzeyde ticari başarısını da arttırmakta olduğu açıkça gözlemlenmektedir. Bu nedenle teknolojinin belki de en doğru ve gerekli kullanım alanlarından biri olan iş dünyasında en hızlı şekilde dijitalleşmek gerekiyor.

Kurumsal İletişim Aracı Olarak Web Sitesi

Kurumsal dijitalleşme sürecinin en önemli adımlarından biri olan online mecra da kurumunuzu ve ürünlerinizi doğru tanıtarak daha geniş bir kitleye hitap edebileceğiniz gibi, arama motoru ve sosyal medya reklamları ile sizin gibi işletmeler arayan müşterilerinize ve potansiyel müşteri profilinize uygun kişilere çok daha kolay ulaşabileceğini tekrar hatırlamanızda büyük fayda var.

Unutmayın ki, profesyonel bir kurumsal web sitesi ile başlayacak dijital iletişim süreciniz, firmanızın günümüz teknolojisinden pazarlama anlamında tahminlerinizden çok daha fazla yararlanmasına imkan tanıyacaktır.

Bu süreci ertelememek için rexa ® tarafından sunulan kurumsal web tasarım hizmetlerini incelemeye başlayabilirsiniz.

Teklif İsteyin.

rexa ® tarafından sunulan profesyonel web tasarım çözümlerinden makul fiyatlarla faydalanmak için teklif isteyin.Hemen Arayın: +90 212 854 30 88

Bilgi almak veya teklif istemek için arayın.


Kurumsal web sitenizin sizi en iyi şekilde anlatmasını, tüm cihazlarda doğru görüntülenmesini, kolay yönetilmesini ve müşteri potansiyeliniz tarafından ziyaret edilmesini mi istiyorsunuz?