Web Sitesi Tasarımı


web sitesi tasarımı

Web sitesi tasarımı denildiğinde anlaşılan ve ifade edilen şey kişiden kişiye, firmadan firmaya farklılık gösterse de temel olarak bu kavramdan anlamamız gereken sadece görsel bir düzenleme değil, birikim ve deneyim gerektiren kapsamlı bir süreçtir. Bu süreç internet sitesinin görünümünün, teknolojisinin, kullanılabilirliğinin, içeriğinin ve arama motorlarındaki sıralamasının iyileştirilmesi çalışmaları şeklinde özetlenebilir. Bu çalışmanın kalitesini ölçmek ancak bu çalışmaları ayrı ayrı ele almakla mümkün olabilir.

Profesyonel Web Sitesi Tasarımı

Web sitenizin tasarımı herşeyden önce ziyaretçi odaklı olmalıdır. Ne yazık ki genelde işletme sahiplerinin genel beklentisi kendi zevk ve isteklerine hitap eden bir web sitesi hazırlatmak yönündedir. Oysaki web siteniz sürekli bakıp ferahlayacağınız bir tablo değil hizmet ve ürünlerinizi potansiyel müşterilerinize tanıtmanızı sağlayacak kurumsal iletişim aracıdır. Nasıl ki insanlarla iletişim kurmak için genel kullanımda olan platformları tercih ediyorsak, web sitemiz aracılığı ile müşterilerimizle iletişim kurmak için de bazı genel kriterlere uymamız gerekmektedir. Örneğin web ziyaretlerinin yaklaşık 60% oranında mobil cihazlardan geldiğini dikkate aldığımızda buna duyarsız kalacak bir tasarım düşünemeyiz. Tüm web sitesi tasarımı paketlerimizde kullanıcı deneyimine odaklı, işinize katkı sağlayacak tasarımlar sunuyoruz.

Mobil Uyumlu Web Sitesi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi mobil cihazların internet için kullanımı masaüstü bilgisayarlara göre 20% oranında daha fazla tercih edilir hale geldi. Bu müşterilerinizin cebine girmenizi kolaylaştırdı ancak mobil uyumlu bir web sitesi tasımına sahip değilseniz bu ziyaret kısa sürecek ve müşterinizden istediğinizi alamadan sonlanacaktır. Bunun temel nedeni mobil cihazlar ile yapılan ziyaretlerde beklentilerin biraz daha farklı olmasıdır. Mobil ziyaretçiler hız ve kolaylığı masaüstü ziyaretçilere göre daha fazla önemsemektedirler. Dolayısıyla mobil uyumlu tasarımlar sadeliği ve basitliği ile tamamen iletişimi ön plana çıkaracak şekilde olmalıdır. Tüm paketlerimizde yer alan responsive web tasarım müşterilerinizi arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Yönetilebilir Web Sitesi

Kendi web siteni kendin yap fikri hiçbir kurumsal işletmenin hoşuna gitmez ancak tüm web sitesi sahipleri haklı olarak bazı güncellemeleri yapabilecek kadar kontrol sahibi olmak isterler.

Web Tasarım paketlerimizde müşterilerimizin güncellemesi gerekecek olan içerikleri kolayca yönetebilecekleri türkçe içerik yönetim sistemi mevcuttur. Bu sayede web site sahipleri dinamik bir şekilde ürün bilgilerini, duyuru bölümlerini ve ihtiyaç halinde iletişim bilgilerini dahi kolayca güncelleyebilmektedir.

Arama Motoru Dostu Web Sitesi

Arama motoru sıralama kriterleri sürekli güncellenmektedir ama sizin güncel kalmanızı sağlayacak bazı temel kriterler hiçbir zaman değişmez. Bu temel kriterlerin uygunluğu tüm web sitesi tasarımı paketlerimizde sağlanarak arama motoru sıralamarında yüksek performans elde etemeniz mümkün olur. Buna ek olarak, arama motoru optimizasyonu ile ilgili tarafınıza sunulacak önemli tavsiyelere bağlı kaldığınızda internetten yeni müşteriler edinmeniz kaçınılmaz hale gelecektir.

Teklif İsteyin.

rexa ® tarafından sunulan profesyonel web tasarım çözümlerinden makul fiyatlarla faydalanmak için teklif isteyin.



Hemen Arayın: +90 212 854 30 88

Bilgi almak veya teklif istemek için arayın.


Kurumsal web sitenizin sizi en iyi şekilde anlatmasını, tüm cihazlarda doğru görüntülenmesini, kolay yönetilmesini ve müşteri potansiyeliniz tarafından ziyaret edilmesini mi istiyorsunuz?